| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Sedmi, záleží na tom, jak takovou práci škola pojme. V našem městě něco takového vyžaduje zrovna základka, kam chodila jedna z mých pěstounských dcer, hodná, klidná, ale prospěchově opravdu velmi slabá. Ale ta ročníková práce jí spíš pomohla a dodala sebedůvěru, že je něco takového schopná zvládnout. Děti si mohly vybrat, ke kterému předmětu se bude práce vztahovat, učitel toho předmětu pak s nimi vše opakovaně konzultoval. Jedno z mála, co dceři šlo a měla ráda, byla výtvarka, tak si ji vybrala.
V teoretické části psala něco o oblíbených malířích, v praktické nafotila výběr ze svých výkresů (chodila i do ZUŠky) a ke každému napsala, co její obrázek vyjadřuje. Já jsem jí opravila hrubky a poradila s citacemi, ale věřím, že by jí s tím byla ochotna pomoct i učitelka. A díky této práci získala pěknou známku nejen do výtvarky, ale i do češtiny :-) Říkala jsem si, že je fajn, že i děti, které jdou po ZŠ na učňák, a už asi v životě moc seminárek psát nebudou, si ujasní, že např. nemohou zkopírovat celé stránky z internetu bez uvedení zdroje, apod. Nároky nebyly vysoké, stačily klidně citace z Wikipedie, ale aspoň něco. Co si pamatuji, tak někdo psal o svém oblíbeném sportu, někdo asi i dělal dotazníkový průzkum, něco, jako píšeš, jeden nadšenec v praktické části vytvořil model Sluneční soustavy, a tak - měli pak společnou prezentaci a docela si to užili :-)

A co psala 1kulička, že dřív se povinné seminární práce na gymplu nepsaly, tak nevím v jaké době, ale my jsme je rozhodně psali (přelom 70. a 80. let). Obvykle jsem si napřed vybrala téma, o kterém jsem si myslela, že mě bude bavit, pak jsem práci dlouho odkládala, na poslední chvíli se do ní pustila, ale nakonec mě to i docela bavilo a myslím, že i ledacos naučilo ~:-D

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.