| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj všem, jak některé víte, i moje druhá dcera (16 let) začala mít psychické problémy. Jde o úzkostně-depresivní syndrom a školní(sociální?) fobii. Začala brát AD. Dcera se poslední dobou chová ještě méně čitelně, než dříve, přišla jsem na různé lhaní a předstírání nemocí, prostě velmi silně vyhýbavé chování. Dostat z ní upřímnou odpověď je moc těžké a nelze se na to spolehnout, za měsíc je schopná tvrdit mi něco úplně jiného.
Jakmile zahájila léčbu AD, předvedla plejádu nežádoucích účinků (zvracení, nespavost) a prostě už jí do školy nedostanu. Ta představa jí způsobuje radost (že opustí školu).
Já i odborníci se snažíme, aby školu nevzdávala a s dopomocí mohla pokračovat. Ona má pocit, že pro ní škola skončila. Tahle změna nastala během 3 dnů po zahájení léčby AD, minulý týden ještě 3 dny online výuky téměř normálně a teď tohle.
Souhlasí s intenzivní psychoterapií a já jsem teď bezradná, koho jí vybrat. Zatím měla psychoterapeutku, která měla taktiku, že schůzka by měla vzejít od dcery. Takže poslední sezení skončilo, že se jí dcera ozve. To se nikdy nestalo, vždy jsem musela schůzku iniciovat já. Terapeutka mi přišla snad dobrá, pro mě, já si s ní rozuměla, ale na dceru ta sezení neměla zřejmě žádný vliv. Ono jich teda moc nebylo, jen 3 během několika měsíců.
Pak mám nabídku intenzivní terapie od terapeutky v zácviku, bylo by to zadarmo, ale paní je celkem starší a po telefonu, ani podle fotky mi není moc sympatická, není to člověk, co by měl přirozenou autoritu, připadá mi malinko sociálně mimo, pomalejší, ne moc bystrá. Ale co já vím, třeba by zrovna dceři sedla?
Třetí možnost je terapeut, ke kterému chodí starší dcera už asi 9 měsíců, je asi celkem charismatický a s dospívajícími to umí. Ten není zadarmo ani náhodou a navíc mám trochu podezření, jestli se dcera na něj moc nenavázala, pořád chodí jednou týdně. Možná jsem paranoidní. Pravdou ovšem je, že starší dcera se dala hezky dohromady, největší zásluhu na tom má změna školy, ale terapie nechce prozatím opustit ani trochu. Mladší dcera je zase úplně povahově jiná, fakt nevím, jestli by byl tento terapeut pro ni dobrý, nehledě na to, že to je prostě drahé.

Pomohlo by mi to tady probrat, co si myslíte o vhodnosti terapeutů ~t~
moc děkuju!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.