Přidat odpověď
Ano, byl to myslím Přemysl Otakar II, za něj docházelo k masové kolonizaci českého území etnickými Němci. My máme komunistickou výchovu, resp. sovětskou indoktrinaci, kde z Němců jsou dělaní nepřátelé, živily se různé slovanské mýty ap. Ve skutečnosti byl český panovník jedním z volitelů císaře. Tj byl ve svazku států, nešlo o říši, ale spíš svazek, kde vládl každý sám. I titul krále pro českého knížete přišel od německého císaře. Byli jsme s Němci spojeni dlouhá století i předtím, co se u nám Němci na pozvání českých panovníků ve větším usazovali.
Větší problém, dle mého názoru, byla nadvláda Habsburků a Rakouska nad českým královstvím. Jeden čas prosazovali germanizaci, čeština měla být nejspíš zapomenuta. I když to bylo spojené spíše s vytlačováním latiny.
Příklon ke slovanství? Největší omyl, což poznal k K. H. Borovský. Rusko on poznal velmi dobře. Omyl je ale i myslet si, že Poláci k nám mají blízko. Dříve se nechávali slyšet, jak nás mají rádi a mrzí je, že to není i naopak. Dnes jsou spory naší vlády kvůli jejich dolu, který zakázala i EU. Poláci k nám projevují nenávist, např. někteří restauratéři se nechali slyšet, že neobslouží české hosty. I dříve tu byly spory o malá pohraniční území, kde Poláci se nezdráhali použít sílu. Přitom sami Poláci poznali, jak se k ostatním slovanským národům mají Rusové.
Slovanství - Rusové utlačují koho mohou, jazykově podobné národy, tj. Slované, to je skvělá záminka. Dříve vraždili v Polsku, dodnes mi není jasná nehoda letadla s polským prezidentem - na památku dřívější události, kde Rusové vraždili polskou elitu. Ukrajinci nyní poznávají, co jsou Rusové zač. Přitom ty dva národy mají k sobě jazykově i historicky blízko, je tam i genetická příbuznost. My s Rusy máme minimum genetické příbuznosti, na rozdíl od Němců. S Němci máme společné i různé zvyky, kulturu, jazykově je mnoho obratů přeloženými germanismy, ač si to málokdo uvědomí (myslím, že i obrat "jde o to" - do němčiny lze doslova, v angličtině by nikdo tomu nerozuměl). I kuchyně je velmi podobná, fakticky kulturně máme k Němckům blíže než ke Slovákům. Geneticky, krom toho, co jde ověřit v laboratoři, tak jen kolik je slovanských jmen v Rakousku a Německu a naopak, kolik je zase německých jmen u nás. Tyto dvě země jsou nám asi kulturně a historicky nejblíže, až potom jsou nějací Poláci nebo Slovensko.
Předchozí