Možná ještě dál, protože Universita Karlova mělo při svém založení 4 národy, většinu měli de facto Němci. Když ale dekret Kutnohorský přiznal většinu rozhodovacích pravomocí Čechům, Němci se nakrkli, odešli do Lipska a tam založili univerzitu novou. Prostě česká kotlinka byla dvoujazyčná a oba národy se hodně dlouho handrkovaly o nadvládu. Po r. 1620 ale na dlouhou dobu převládla němčina. Němci se ještě dneska těžko smiřují s faktem, že si někdo dovoluje brebentit po svém.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.