Přesně, říká se tomu statistický paradox. Pokud by byli očkovaní všichni, tak by ve špitálu leželi JENOM očkovaní (logicky).
Pokud je nějaký rozumný poměr očkovaných a neočkovaných tak z jejich poměru v nemocnici a z poměru ve společnosti (nejlépe pro danou věkovou a jinak rizikovou skupinu) lze odhadnout účinnost podle pravděpodobnosti závislé na jiném jevu.
Jenže na to má vliv ještě spoustu dalších věcí: Zda člověk nemoc prodělal (tam asi očkování moc nepřidá) a třeba doba od očkování (rychlost poklesu).
Líbí se mi jak někteří tvrdí, že třeba izraelské očkování mělo účinnost "jen" 40%. Jednak je to vyvrácená blbost, ale I KDYBY, tak to znamená, že bez něj se nakazí 5 lidí a s ním 2 ne a 3 ano. Což je v každém případě zlepšení.
Co v té VŠ života učí? Toho docenta matematiky bych nechtěl poznat...
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.