| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já ještě nejsem kolem 50. a už rozhodně nejsem ani štíhlá (ale zhubnout 5 kilo a budu ofic. hubená, teď mám BMI na horní hranici normálu (a spodní hranici mírné nadváhy tedy) a nejsem schopná ani zhubnout 2-3 kg... (abych byla v tom "normálu" bezpečně). Přitom jím fakt "malinko". Výživová poradkyně mi naopak vynadala, že jím málo a že pak mám buněčnou podvýživu, a proto prej nemůžu zhubnout.

Tak se snažím jíst fakt těch 5 jídel denně (což je víc, než dřív na objem) a ještě zdravěji. (jako kompenzaci)

Měla jsem povoleno jídelníček stylu:

snídaně - 40 g musli a bílý jogurt
svačina - banán/jablko
oběd - 150 g masa a 150 g přílohy a libovolné množství zeleniny
svačina - bílkovinová (cottage+dietní chlebík/jogurtové mléko...)
večeře - menší "oběd" - čili hlavně bílkovina a zelenina (nejčastěji jsem dávala vajíčka + zeleninu)/ luštěniny (vařila jsem si třeba polévku z červené čočky)

Stejně jsem nezhubla ani prd. Tak je to asi furt hodně, nebo nevím co. Je fakt, že já nevydržím bez sladkého + 150 g masa prostě nesežeru, tak jsem snědla třeba jen 100 g masa a pak si odpoledne dala kousek čokolády či tak něco...

No, ale pzavedla jsem si od ní hlavně to, že ovoce fakt jen 1 porci a dopoledne. Sacharidy obecně dopoledne (dřív jsem byla zvyklá "dietně" odpoledne v práci užírat musli a snědla jsem za odpoledne "dietně" třeba 2 jablka - tak za to jsem dostala sprďunk, že to je úplně blbě). Pečivo povoleno k snídani (ale to já moc nepotřebuju).

Takže teď obecně žeru víc bílkovin (vajíčka, luštěniny), cukr jsem eliminovala skoro na nulu, ale úplně mi to nejde. Nahrazuju v max. rozsahu mandlema atd. Moje milovaná jablka jsem holt taky skoro vypustila...

Přitom fakt nežeru žádný blafy typu chipsy, uzeniny v podstatě žádné kromě 95% šunky s těma vajíčkama, nepiju vůbec žádný alkohol, nejím tučné, nepiju slazené nápoje..., pečiva naprosté minimum, vyhýbám se rýži (která je mnohem kaloričtější než třeba brambory)...

A ani kilo dolů, fakt ne. Tak se sasi s tou tloušťkou budu muset smířit...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.