| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Syn má diagnostikovanou dyslexii, dysgrafii, dysortografii a lehkou hyperaktivitu. Měl by mít 1.stupeň podpůrných opatření. Samozřejmě s distanční výukou šlo vše do háje a "musí" se učit stejně jako zbytek třídy, žádné úlevy nepozoruji. Navíc je doma sám (4.třída), takže ani moc nevím, jak moc dává/nedává pozor. On tvrdí, že se snaží, že dává pozor, že se hlásí, ale paní učitelka ho nevyvolává nebo ho vyvolá jen když neví...A paní učitelka mi v pravidelných intervalech vypisuje maily, jak syn nespolupracuje, nereaguje, nedává pozor ~7~ Nevím, kde je pravda.
Byla jsem svědkem asi 3 online hodin, všechy stály za starou bačkoru. V hodině ČJ se učitelka postupně každého dítěte ptala, co dělalo o víkendu (17 dětí), takže uběhlo asi 25minut, pak asi 10 minut opakování (ve stylu: "Aničko, co jsou to podstatná jména?" "Marie, řekni vyjmenovaná slova po B"...). V AJ se pět každého zeptá "How are you" a pak jim pustí písničku. Každý den 4-6 domácích úkolů, se kterými syn čeká na odpoledne, protože sám to prostě nezvládá(hlavně ČJ a AJ.

I přes papír z PPP mu učitelka vytrvale opravuje a známkuje kostrbatá písmena, chybějící tečky nad "J" a podobné chybky. A hlavně mi pořád vypisuje, ať mu domluvím, ať se více snaží, ať dává pozor a podobně ~7~ Já už nevím, co jí pořád dokola odepisovat, je to furt dokola- vysvětlím, že je na to sám, že je trochu zvláštní a měl by mít jiný styl výuky, že mu prostě nemůžu sedět za zády a že on se opravdu snaží v rámci svých možností. A za 14 dní mám další mail, že mu hrozí zhoršené známky, protože se nesnaží a nereaguje.

Jak tohle zvládají vaše trochu "jiné" děti? To jste s nimi opravdu všichni doma?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.