| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

TaJ, 13 let jsem žila s našima v hospodářství kde se muselo makat.

Zatopit jsem uměla v kotli brzy. přiložit do kotle též.

Obstarat malé děti a uvařit polévku a dodělat oběd od 8let. Nebavilo mě to, nikdo se mě neptal a nezajímalo je to.

Takže jsem pro sebe měli celé patro. Ale babička a děda měli dost lidí na práci.

Stejně tak naši, přišli z práce a na každého čekala práce.

Takže do svých 13let, když jsem dorazila ze školy. První co jsem musela udělat bylo něco....voda zvěři. Od jara do podzima-husy, kachny, krůty, slepice a králíci.(Většinou po 20ks). Takže fakt nic malého po pár kusech.

Pak jsem si mohla milostivě napsat úkoly ty písemný. Básničky jsem si věštšinou opsala na kus papíru a učila se je u práce.
Ještě štěstí, že učit jsem se moc nemusela. Jinak bych max. vychodila Zš.

Jo mohla jsem na hasiče, do sokola a podobně, ale musela jsem mít hotovo.

Pak následovalo: okopat jahody. Pole 20-30mx2m. Jak který rok, to se měnilo. Okopat kytky. Obracet seno(já pilovou alergii, hraju komedii a nechce se mi nic dělat, nikdo to neřešil).

V létě se koupat pro mě absolutní sci-fi do 13let. Výlet po práci. V zimě když nás taťka vzal bruslit na stadion, když nemrzlo. Poslouchal 14dní jak se s námi ulejval.

A sám mi říkal, že lituje, že se neodstěhovali dřív, že tam zůstali tak dlouho. A kdyby jsme se neodstěhovali, že jsme skončili max. na učilišti, protože psaní úkolů se považovalo za flákání.

odstěhování to byla paráda. Chodilo se na běžky, bruslit, ne výlety, v létě jsme strávili u vody. Po škole jsem jen utřela prach a vysála a měla klid. četla jsem, šila, pletla, háčkovala.~t~

A jak říkám, než s někým bydlet tak raději ve stanu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.