Přidat odpověď
Může to být i zvýšenou vlkostí - aktuálně je vlhko i venku, navíc, jste víc doma, víc se tam nadýchá. Podkrovní místnosti a rohy domu jsou na to náchylnější. Může tam být i nějaká drobná netěsnost v konstrukci v izolaci, někudy zatékat... Těch důvodů může být spousta.
Záleží také jak starý je to dům, u novější či zrekostruované stavby to může být klidně stavební chyba která se projevila až teď - klidně i po několika letech (byl vlhký podzim, teď začalo mrznout....)
U staršího domu mohlo něco "dožít".
Mohla prasknout krytina, na první pohled to nemusí být vidět - my tak měli prasklou jednu střeší tašku - bylo to vidět, až když se cíleně vylezlo na střechu - po té, co nám tam po velkém dešti zateklo (a to docela dost).
Myslím, že přešoupnout postel jinam je dobrý nápad, ale ta vlkost tam bude pořád. Na plíseň máme dobrou zkušenost s houbami proti plísni (ať aspoň synek nedýchá ty spory z toho.) A pak ten vysoušeč a prověřit s nějakým stavařem (nebo stačí šikovný člověk, který trochu ví o konstrukci domu)stav té konstrukce kolem zdi a nad zdí.
S tím vysoušečem máme dobré zkušenosti - zpočátku byla vlkost i přes 80% a několikrát denně se vylévala nádržka, postupně se to stáhlo mezi 50-60% a už jsme pouštěli jen na pár hodin denně (ale my tam měli výrazný zroj vody- nezaizolovanou studnu přímo ve zdi)
Předchozí