| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Monty, už jsem to tu psala. Energetický příjem do cca 3500 kJ (ano, to je opravdu málo, krajíček ořechového chleba má cca 750, kelímek ovčího jogurtu 350, jablko 250...),

složení převážně: vajíčka, libové maso, zelenina. K tomu trochu ovoce - hlavně šťáva z citronu, ke kafi kousek banánu. Někdy bílý jogurt, kousek sýra, oříšky. Sklenka vína - decka dvě (ne denně), dvakrát za měsíc i 3-4 deci.

Ujíždím na zmrzlině (jednou dvakrát týdně), ale to kompenzuji pohybem NAVÍC k tomu, co mám běžně, což je v průměru hodina denně běhu či ekvivalent (kosení trávy, štípání dříví, posilování core...). Když píšu v průměru, myslím tím, že když jsem jeden den líná, jiný den dám 20 km.

Jednou za měsíc na nějaké oslavě jím kdeco, ale malé kousky - už proto, že jak jsem zvyklá jíst málo, byla bych brzo přejedená a neužila si všechny dobroty.

Jako fakt nemám štíhlost zadarmo. Zvykala jsem si dlouho, že už nemůžu jíst tolik co zamlada (tedy ještě tak ve 40), a hledala "svoji" stravu - u mně je to hodně bílkovin, trochu tuku a minimum sacharidů (ty hlavně ze zeleniny), ale každému funguje něco jiného, aby mu chutnalo, nehladověl, a nepřibíral. Je potřeba to vyzkoušet.

Pohyb, který stačil ve 40, o pár let později už nestačil (zahlédla jsem tady ten výklad o zásobách z mála, co historicky ženy potřebovaly - jo, tak to asi je).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.