U mé prababičky na Slovensku to fungovalo asi tak. Kráva byla přes noc v chlívě, ale neměla ani dveře. Za svítání ji podojili a ona se vydala sama na pastvu. Šla přes celou vesnici a cestou se k ní přidávaly její kamarádky krávy z ostatních stavení. Celý den se samy pásly a za soumraku se zase spolu vydaly do vesnice a každá kráva zaplula do svého chlívku na dojení. Neměly ani pasáčka a přesně věděly, co dělat. Práce s organizací byla nula.
Dnes je samozřejmě nemůžeš nechat courat samotné a musíš je mít někde za plotem. Dcera třeba vodí jedno telecího býčka na ohlávce a vodítku pro koně denně tam a zase zpátky, protože ho nechce pustit samotného než pochopí, jak to chodí. Větší zvířata už ví. V zásadě se s nimi můžeš velice dobře domluvit, pokud jim nenarušuješ zaběhlý režim.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.