Přidat odpověď
začala bych třeba tím, že bych se optala u svého doktora (obvoďáka, gyndaře, nebo tak nějak), kam se obrátit pro psychologickou poradu v případě problému s alkoholem u manžela. Buď by tě mohl poslat rovnou k nějaké organizaci, která pomáhá rodinným příslušníkům alkoholiků (a která bude mít nejspíš i nějaké bezplatné právní poradenství), nebo bych se na to vyptala u toho psychologa.
Zároveň bych si nechala udělat ověřené kopie věcí jako rodné listy dětí, oddací list, kupní smlouva na barák, výpis z katastru a podobně - abys měla doklady k baráku a "na děti".
No a pak bych zjišťovala, jak to chodí v té zemi, v které jste. V USA se liší rozvod krátce po svatbě od rozvodu po deseti letech (manželka má větší práva pokud se jedná o delší manželství), a co vlastně budeš mít za možnosti (zase třeba v USA se nesmíš s dětmi odstěhovat dále než sto mil od otce, jinak je to únos). Taky záleží na věku dětí, od určitého věku se přihlíží i k jejich přání (ohledně toho, kde a s kým chtějí být).
A ty sama nezapomeň na to, že děti možná budou chtít být ve styku s otcem, že budou chtít zůstat v té zemi (protože puberťáci tam mají kamarády a zájmy a školu - a přecházet do Česka, a začít najednou něco studovat v češtině a hledat si pubertální kamarády by pro ně bylo těžké - z mého pozorování jsou děti přesaditelné tak do deseti let, pak v období puberty to nejde vůbec - až zase do více méně plnoletosti, kdy berou pobyt v "cizím" prostředí jako dobrodružství).
Prostě čeká tě spousta zjišťování, protože ve vaší situaci to fakt jednoduché není a nebude...
Předchozí