| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tarko, normálně se uklidni a přečti si to ještě jednou celé do konce, OK?
Odpovídala jsem na otázku, jestli vidím v Němcích/Německu ještě jiný přínos než to, že mě práce pro ně živí. Vidím, popsala jsem.
Já i můj muž jsme oba po předcích Němci/židé/Češi(Američani), Italové, Nizozemci, Moravané a nejspíš i Rusové jen z toho, co šlo dohledat. Doufám, že ti z toho není nevolno, protože je to něco, co má na světě spoustu lidí. Smíšený původ. Mj. ti taková věc moc neumožňuje se nadřazovat, protože dost dobře nemáš čemu :-).
České předsudky vůči Němcům jsou fakt už haraburdí. Ostatně jako všechny jiné předsudky.
Představ si situaci, kterou za WW2 zažilo obrovské kvantum židů v Německu. Jejich vlast, se kterou se naprosto ztotožňovali, byli její občané, často nábožensky ani nepraktikující (ale i kdyby jo), sami sebe považovali za Němce a za svoji zemi bojovali ve WW1, bylo svými vlastními lidmi zbaveno práv i lidské důstojnosti a posláno na smrt. Několik málo jich to přežilo a světe div se, žijí dále v Německu. Znám některé (tedy spíš jejich potomky) osobně. Víš, co udělali? Odpustili. Mohli, protože v Německu, byť nedokonale, proběhla denacifikace, většina lidí prošla bolestnou fází uvědomění si kolektivní viny, přijala odpovědnost a dodnes se podle toho chovají. Většina. Tak vypadá Německo dneska. A že se to sem nedoneslo, no o tom se mluvilo v předcházejících příspěvcích. Doneslo, ale nezajímá. A existuje to současně s českou historií, s českým kulturním odkazem atd. Existuje to cca 1500 let vedle sebe a ještě před tím cca 700 let Němci byli tam, kde jsou teď i tam, kde jsme my, protože my jsme ještě byli jinde. Německé viny se zdají být stejně zásadní jako německé zásluhy a je toho obojího hodně za tak dlouhé dějiny.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.