| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zaujala mě stížnost amerických středoškolských atletek z Connecticutu, kterou se nyní bude zabývat odbor federální vlády na jejich sportovní federaci, která umožnila studentům, kteří se identifikují jako ženy soutěžit v ženských (či dívčích) disciplínách, konkrétně šlo o závody v běhu. Těchto závodů se zúčastnili dva chlapci, kteří obsadili první a druhé místo a podle stížnosti dívek přišla děvčata nejenom o férovou výhru, ale i o možnost postoupit do národního kola, ve kterém mají možnost úspěšné sportovkyně dostat stipendium na univerzitě.

Píšu, že se jednalo o chlapce, i když se ve stížnosti píše o transgenderových atletech, protože já jsem si to zprvu mylně vykládala, že tito mladíci nějakým způsobem podstupují fyzickou přeměnu v ženy. Nicméně nejde o nic takového tj. operativní zákroky ani hormonální léčbu, nýbrž pouze o skutečnost, že se ve své vlastní myslí identifikují jako ženy. Tak jak byste takový spor rozhodli?

Myslíte, že se středoškolská atletická federace zbláznila, když nechává nastupovat k dívčím závodům chlapce, jenom z toho důvodu, že se prohlásí za holku?
Nebo že mají holky smůlu a záleží jenom na tom, jak se kdo cítí?
Mně by přišlo nejvhodnější zařadit třetí transgenderovou kategorií, ale toto očividně v současnosti nikdo nezvažuje.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.