Já na toto nemám vyhraněný názor. Porucha pohlavní identity není spojená jen s transsexualitou, ale i s jinýma diagnózama. Operativní změna pohlaví asi není pro každýho, kdo něčím takovým trpí. A není to pro každýho ani řešení.
Na druhou stranu ten binární přístup je tak zakořeněnej, že se člověk bez něj neobejde ani v jazyce (přinejmenším ne v češtině), natož v praktických věcech typu zdravotní péče. Nejde o to, že bych chtěla mít bigotně přehlednej svět, já jsem liberál. Jde o to, jaké vymyslet rozumné uspořádání, aby bylo akceptovatelné menšinou i většinou. Volbu pohlaví na základě prohlášení na matrice? Od kolika? Nakolik vratně?
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.