| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám mnohaleté zkušenosti se seniory v rodině - jak ze své, tak z manželovy rodiny.


Pravidla, která mě naučil sám život:

(je to pro zachování vlastní rodiny, vztahu, duševního i fyzického zdraví)

1.) Naučit se říkat NE. To bylo asi nejtěžší ze všeho, ale hrozně to pomohlo.
2.) Naučit se, že moje potřeby nejsou babičky/dědy potřeby. Tzn.že když jim nevadí ten bordel, ta strava, tohle trávení volného času, tak mě to nevadí také.
Bláhově jsem si myslela, že babička je v tom bordelu nešťastná a snažila jsem se jí přestěhovat do nového, čistého, no jasně byla to chyba. Ona tam byla šťastná, byl to její domov.
Takže hlavně nepodsouvat seniorům svoje návyky a nechat je celkově být. Jasně stolice na zemi atd. jsou extrém, ale píšu zde o celkem soběstačných důchodcích, ne o ležácích.

3.) Nejdůležitější jsem já, můj manžel, moje děti. Protože když se sesypu já/manžel, tak se nebude mít kdo postarat o děti, ale ani o ty seniory. Tzn. povinný vlastní odpočinek a povinný režim. Např. chodila jsem 3x týdně uklízet a nákup babi a prostě, když si babi vzpomněla, že jí něco došlo, tak holt musela počkat na ten den až přijedu. Ne že se já seberu, nechám všeho a pojedu jí koupit krém.


Můj názor? Starat se o děti na MD+RD lážo plážo, starat se o seniory - očistec. Opravdu obdivuju lidi, kteří se starají třeba celý život takhle o seniory v DD. Já bych to dlouhodobě nedala.


Teď máme v podstatě jen tchýni na "starání se" a ta začíná vždy věty stylem, ale já vám pomohla, tak vy musíte taky. Ano pomohla nám 1x, půjčila nám v začátcích na vybavení bytu...kolikrát jsme pomohli my jí nespočítám...ona nehlídá, nevaří, pro rodinu nedělá nic...ale pomáhat jí musíme.



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.