| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já osobně jsem četla od malička, protože rodiče i prarodiče také četli. U nás čtou tak nějak všichni, celá rodina, všichni příbuzní. Takže je to pro mě naprosto přirozené. Od mala jsem chodila do knihovny. Když přijdu někam na návštěvu, všechno čtivé v dosahu prohlédnu event.přečtu.
U syna to samé - od mala dárky knihy, od raného věku chodil do knihovny. Přesto se mi zdálo, že moc nečte ač by už mohl (asi 9 let). Řekla jsem si hop nebo trop a číst prostě musel. Zadala jsem knihu, musel jí přečíst a něco mi o ní říci (namátkově). Od té doby asi nenávidí Knihu džunglí. Po pár vynucených knihách se rozečetl a už jsem mu do toho nezasahovala. Pokud by ani po těch pár vynucených nezačal číst, nenutila bych ho již. Někteří lidé prostě nečtou - ač osobně jich moc neznám.
Od učitelů v tomto směru neočekávám vůbec nic. I když jsem četla hodně a ráda, školní četba mě prostě nebavila, protože byla školní.~;)
Číst v dnešní době, kdy je mnohem víc atraktivnější zábavy, je asi obtížnější. I výběr z přehršle nových a nových knih je asi obtížnější. Podle mě je ale vždy základ v rodině. Rodina jde příkladem. Učitel toho tolik nezmůže, ale flintu do žita by házet neměl a třeba v někom to čtenářské semínko zaseje.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.