| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

přiznám se, že tohle téma je pro mne poměrně aktuální... nějak nedokážu přimět syna k čtení knížek ~d~ má pocit, že to je moc zdlouhavé, nebaví ho to... přitom i nahlas čte velmi dobře, střídají se s dcerou ve čtení mrňavce na dobrou noc, to mu nevadí, ale sám čte jen a pouze poseroutku... jinak knížku vezme, začne prvních pár stránek a odkládá... (kupodivu u hry, videa, filmu, povídání, udrží pozornost fakt dlouho)
moje podpora popravdě už moc není, pomalu to vzdávám... šla jsem spíš cestou hledání možných zajímavých knížek, povídání o nich a doporučování... muž zkoušel i "taktiku" sázky o přečtenou knihu (počet stran, kapitol...), ale jinak velmi soutěživý syn na to stejně kašlal, sázku s klidem prohrál - já s tím tedy nesouhlasím, čtení má být požitek a ne práce :-) pořád mě to teda mrzí, protože když už něco přečte, je schopný o tom mluvit, rozumí textu, má představivost, příběhy jako takové ho baví, ale je prostě líný aktivně číst ~d~
od školy jsem očekávala asi větší přísun podnětů ke čtení, možná víc doporučení, práci s texty, uvítala bych třeba, kdyby děti představovaly své oblíbené knihy... uvítala bych, kdyby se třeba v rámci literatury věnovali i možnému vlastnímu psaní... sama si pamatuju takové ty sborníky úryvků z knih (které mě často osobně přivedli k různým autorům), ale u dětí jsem nic podobného neviděla...
v praxi mám pocit, že škola moc čtení neřeší, syn si už několik let vystačí s poseroutkou pro čtenářský deník... teď se jim změnila češtinářka a on rozjel druhé kolo (teda aspoň neopisuje to původní, zápisy "tvoří" nové, ale ke starým dílům) ~8~
no na druhou stranu aspoň jim to čtení nezprotivují ~;)
(a popravdě znám spoustu fajn lidí, co prostě nečtou - jako VŮBEC - a taky žijou ~;))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.