Přidat odpověď
Už nějakou dobu ve mně bublá vztek nad jednou absurditou naší společnosti - řešíme obaly, zakazujem plastové tašky (budiž, je jich hodně a dá se použít látková nebo třeba přepravky apod.), chceme zakázat plastová brčka a uchošťoury (šmarjá, kolik toho kdo spotřebuje? 10 brček a 50 uchošťourů ročně každej?), ale jinde se povinně musí balit a vyhazovat.
Mluvím o povinném obalování školních věcí, včetně těch jednorázových. Takže sešity, pracáky a vše ostatní musím každý rok obalit do závěje nového plastu (loňské jsou potrhané a umolousané, použít se nedají) jen proto, aby se naplnila čísi představa, že sešit v plastové košilce je úhlednější. Stejně není, v deskách se sešity neničí a pokud to potomek mrskne na dno aktovky, obal to nezachrání.
Pochopila bych učebnice, které mají vydržet víc let, ale myslím, že obalit je do pevného plastu jako v knihovně by jim prospělo víc a hlavně!!! neměnit to každý rok, pevný obal vydrží déle. Jednorázové věci bych neobalovala, když už si teda hrajem na tu eliminaci plastů.
Co myslíte? Souhlasíte nebo se vám současná praxe líbí?
Předchozí