| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ježkovy voči, to je zase debata! ~8~
Co svět světem stojí, muži i ženy se snažili v rámci možností své doby vypadat hezky, působit příjemně a přitažlivě. Už ve starověkém Egyptě a pravděpodobně i daleko dřív si ženy barvily rty i vlasy. Celou historii až do dnešních dnů se ženy snažily být hezké. Muži zase upoutávali znaky moci, například kapesními hodinkami apod. Husté vlasy, plné rty, pěkná pleť totiž nemá jen sexuální podtex, jsou to také znaky, že dotyčný je zdavý. Pak někdo přišel na to, že je to špatně. A jako proč? Aby se žena náhodou někomu nelíbila? Tak se nebudeme líčit, budeme chodit v teplákách v lepším případě v riflích a mikinách, aby se po nás náhodou nikdo nepodíval? A ještě se u toho budem tvářit, jako že jsme "lepší", protože se nezabýváme takovými blbostmi?
Stejně jako koníček si všímám, jak se ženy všeobecně přestávají elegantně oblíkat, líčit a celkově o sebe dbát. Jistěže je to každého věc, ale je to zbytečná škoda. Já nosím v létě sukně (nad kolena, žádná bederní rouška), decentně se líčím (jen řasenka a tónovací balzám na rty, žádné modré stíny a rudá rtěnka) a vidím, jak se u nás na maloměstě za mnou skoro každý muž otáčí. Vypadám sice celkem dobře, ale nejsem žádná kráska. Všimnou si mě proto, protože elegantně hezky oblečených mladých žen je čím dál méně. A nikdo mě neobtěžuje ani nenapadá. Cítím se dobře, když mi to sluší a jsem se sebou spokojená. A i na mě upravená a decentně nalíčená žena působí příjemněji než nějaká šmudla.

A ještě k té kampani. Co se údajných traumat z obtěžování týče, tak fakt nevěřím tomu, že v 21 století, kdy sexuální scény jsou všude kolem nás (internet, televize) se najde dívka, která netuší jak to mezi mužem a ženou chodí a ze sáhnutí na koleno, nechtěné pusy apod. bude mít trauma na celý život. Dneska přece dívky nevyrůstají izolovaně v klášteře, aby netušily co a jak.

Ještě k té (ne)kontaktnosti. Je to velmi tenký led. Já sama jsem také velmi nekontaktní, vadí mi seznamovací pusinkování, ale chápu, že v naší kultuře se to tak dělá. Pokud ten seznamovač je normální, tj. není to nějaký špinavý ožrala, tak nevidím důvod, proč se normální seznamovací puse zuřivě bránit. Ono to může druhou stranu taky dost urazit. Mě by teda opovržlivé odtáhnutí protějšku urazilo. Copak jsem nějaká prašivá špína?
A tady je jádro problému. Je tohle už obtěžování? Kde vlastně to obtěžování začíná? Už tady?

Celé kampani s původně dobrým úmyslem strašně uškodilo to vyhánění do extrémů, kdy se za sexuální obtěžování považuje všechno, co by se teoreticky druhému nemuselo líbit, aniž by druhý cokoli řekl. Skutečné sexuální obtěžování, kdy je oběť opravdu natlačena do situace, kdy jsou úmysly útočníka zřejmé a on se dožaduje svého přes odpor oběti, úplně zabily tyhlety "taky oběti", co si na tom přiživují svou "popularitu". A celá kampaň udělala skutečným obětem jen medvědí službu a skutečné oběti se tím spíš neozvou, protože už budou mít nálepku té, "co se sáhlo na koleno" a ona se z toho jde zbláznit. To mi na tom vadí. Samy údajné oběti tímhle tuhle kampaň úplně shodily a skutečné oběti tím spíš raději nic neřeknou a tím víc budou vidět právě jen tyhle "hérečky".
A aby tu platila presupce viny, tj. aby na základě toho, že jedna něco řekla, bez jakých koli dalších důkazů bylo možné někomu naprosto zničit život, to vůbec nedokážu pochopit, že může v demokratickém státě legálně fungovat. ~a~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.