Přidat odpověď
Být dojička ale neobnáší jen to omytí vemene a nasazení dojícího stroje.
Dojení.
Kontrola zdravotního stavu, pomoc při veterinárních zákrocích a běžné desinfekci.
Krmení a napájení.
Obsluha běžných technologických zařízení, používaných v chovu skotu, včetně drobných oprav.
Odklizení mrvy, čištění stáje a zastýlání.
Označování telat.
Přesuny a manipulace se zvířaty.
Vedení porodu a ošetření narozených telat.
Vedení prvotní evidence.
Vyhledávání říjících se plemenic a pomoc při inseminaci.
A aby se nezapomnělo, musí se o ně pečovat a mít vztah. Mamka kdysi dělala v mléčnici. Vědělo se, že některé dojičky měly u kterýchkoli krav lepší dojivost než jiné. A je to sakra makačka. A znalosti taky musí mít, protože ona volá veterináře a kdyby ho volala kvůli prkotinám nebo podcenila stav, bylo by to dost finančně nákladné. To, že jednou podojíš krávu z tebe nedělá ošetřovatele skotu.
A já si fakt nedovedu představit, že by na farmě přijali radši traktoristku než traktoristu. Pokud by ji i nakrásně přijali, ostatní traktoristé by jí to dali sežrat.
Na zemědělce si dělali řidičák na traktor všichni, není to věc, co by ženská nezvládla, jen asi nebude masochisticky hledat práci, kde je zřejmé, jak by se k ní přistupovalo.
To, že tvoje ségra přijímá na farmu nekvalifikované osoby je její problém, kdyby přijala někoho, kdo má tu zemědělku, možná bys tam nemusel jezdit ty. To je stejné, jako bych si já najala uklízečku bez vzdělání a chtěla po ní, aby zaskočila za údržbáře. Přitom já sama spoustu údržbářských prací zvládám a to mě nikdo nezaučoval. Ale nemůžu to chtít po někom, o kom předem vím, že to neumí.
Předchozí