| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ne, já si myslím, že to výstižné není vůbec a že to je zčásti hrubě zjednodušující, zčásti něco, co jsem vůbec neřekla.

Protože já nezpochybňuji existenci diskriminace jako takové (třeba to, co psala Zefýr, mi přijde taky hnusný, přijde mi obrhnusný dát chlapovi víc peněz, protože "živí rodinu", povýšit muže jen proto, že je muž, nevzít ženu někam jen proto, že je žena)... a kecy typu, že "lepším ředitelem školy je vždy muž" považuji za tak obrblbé, že je už ani nekomentuju.

Jen si dovoluji si zpochybnit, jestli je diskriminací úplně všecko, co je za ni vydáváno. Odmítám za ni a priori považovat "nízké ohodnocení ženských oborů", protože si myslím že to není tak přímočaré, že by existovaly nějaké "ženské" obory a někdo tam ty ženy naháněl. Odmítám za ni a priori považovat nutnost, aby šla žena na MD, když existuje tisíc a jedna možnost, jak si to poskládat/vystřídat se s partnerem. Odmítám za ni považovat, když si žena z ostychu řekne míň peněz než její mužský kolega.

Když to tedy zase shrnu já, tak nepopírám existenci diskriminace, ale domnívám se, že ne všechno, co je za diskriminaci vydáváno, diskriminací skutečně je, a že prosté tvrzení "ženy mají v průměru méně peněz než muži" je složené z tolika různých faktorů, že bych se pouze na základě něho o diskriminaci mluvit neodvážila.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.