| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zeno, v systemu, kde to pomaloucku a velice polehoucku zacina... Ale zacalo to treba i tim zpusobem, ze v urcitych vzdelani (=pred lety) byla rezervovana urcita procenta pro holky. V ruznych zamestnanich zvyhodnen zamestnavatel, ktery mel urcite procento zen v presonalu. Ve vlade, kde urcite procento bylo nutne rezervovano pro zeny... a tak. Jde to pomalu, ale zacina se zvykat, ze ty holky jsou fakt sikovny, ze maji dost v hlave, ze zvladnou plno veci, ac s detmi a zadnym zazemim... POMALU... Ze jsou skolky, kteyr umoznujou matkam /hlavne jit do prace a delat karieru.

"eudo prostě žije v systému, kde by Tebou popsaná modelová situace vypadala a priori jinak. Tam by nebylo "tak samozřejmé", že žena přijde o celejch 6 let a bude doživotně ve skluzu."

Presne tak. Moje generace =vasich matek byla v domacnosti s detmi, nez zacaly skoly, protoze tohle se pomaloucku rozjizdelo (=ja ne, nemela jsem ten zvyk "od nas"). Pak zacaly pracovat na castecny uvazek, aby mohly byt doma s ditetem v nemoci/po skole atd atd. Ted odchazime do duchodu, a jakej je? skoro na nepreziti =nemame leta, nemely jsme ty karierove moznosti, nemely jsme ten vydelek, a muz v tom mnemel zadny prekazky. Tak to bylo a smula - kdo v mladych letech domyslel, jak na tom bude bit, kdyz muz bude mit potrebu "se najit" v 60 letech, nebo kdyz jenom umre (=vdovsky duchod pro zeny rezene tak do behem valky, ktery byly normalka v domacnosti od vdavek).
Generace mych deti uz to ma o neco lepsi. Ta moje generace se vyhrazovala cim dal vic, kdyz si zacala vsimat konsekvenci a dopadu toho systemu, a pomalu ale jiste se to meni. Moje deti uz to maji nastvaeny uplne jinak. Ale PORAD je co menit a o co bojovat. Ale maj to v krvi, ze jo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.