Přidat odpověď
Kudlo, točíš se tady na stále stejných argumentech, ale když libik vytáhla jeden fakt zásadní, tak ses k němu nevyjádřila:
"Nejmasovější projev diskriminace je nízké ohodnocení práce, kde se předpokládá zaměstnaná žena, tvá námitka, že tam nemusí jít, platí individuálně, nemusím tam já nebo ty, ale obecně tam ženské musí."
Tvoje řešení, že má ta ženská jít pracovat jinam, je vlastně podpora tohohle projevu diskriminace - když chce žena víc peněz, tak má jít dělat "mužský" obor?
Ale spousta lidí CHCE dělat "ženský" obor (sociální oblast, školství, zdravotnictví ...), mají úplně legitimní právo chtít se věnovat dětem nebo seniorům, stejně jako mají holky právo chtít být pilotkou. Navíc jsou to vesměs ty z nejpotřebnějších profesí (!)
PROČ by za svou hodnotnou a přínosnou práci měli být ohodnocení málo, JEN PROTO, že za ty práce se prostě málo platí a hotovo tečka? Nebylo by logičtější, kdyby i v těchhle oblastech byl takový plat, aby se z něj dala uživit rodina?!
Fakt ti nepřijde neuvěřitelný, nepochopitelný a absurdní ten nebetyčný rozdíl mezi platem co já vím, fotbalisty, a pečovatelky, když VŠICHNI vědí, že 1 uklízečka je užitečnější, než 10 fotbalistů? (nic proti fotbalistům, pečovatelkách ani uklízečkám)
Pak by se třeba přetnul ten strašný kruh, který vede k celoživotní závislosti žen na muži živiteli - počínaje ženou na RD - protože výpadek jejího příjmu míň bolí, přes ženu pečující o seniora - protože výpadek jejího příjmu míň bolí, až po řádově nižší důchody ženy - protože celý život měla menší plat, než chlap, nebo dokonce žádný plat, protože se x let starala o člena rodiny.
Kdyby sis o tom něco nastudovala, tak bys věděla, že existují systémová řešení, vyzkoušená v jiných zemích, více či méně funkční, která ale v ČR stále nejsou na pořadu dne, a obávám se, že ještě dlouho nebudou.
Předchozí