| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

to je ovšem školácká chyba v logice

"Jelikoz je to celkem nepotrebna zastarala slovni zasoba, o nicem to nevypovida. Jenom o tom, ze zarucene znas plno jinych veci."

"neznalost přísloví neříká vůbec nic o tom, jestli znáš nebo neznáš plno jiných věcí, natožpak zaručeně - můžeš být univerzitní profesor s poněkud omezenými obzory, nebo úplnej vymatlanec, ale co z toho jsi, to ze samotný neznalosti přísloví neodvodíš."

No jako a co? Tak nak univerzitni profesor spis moc omezene obzory mit nebude, ale to je jina diskuze. Muj argument byla reakce na tve tvrzeni, ze neznalost prislovi svedci o nevzdelanosti. Coz ve zkratce povazuju za nesmysl.


Kolik lidi nezna prislovi je celkem uplne mimo - Co je manipulativniho na argumentu, ze lidska vzdelanost neni stavena na rcenich, ale na uplne jinych znalostech? No a kolik lidi znaji jen prislovi a pak uz nic - to jsem napsala, opet, jako argument na tve tvrzeni, ze to svedci o nevzdelanosti. Clovek s nejakym vseobecnym vzdelanim potrebuje znat kvanta jinych veci, prislovi zadne vzdelani nijak nepotvrzuji, pouze fakt, ze zna prislovi. Doufam, ze i neco k tomu. S lidma, co znaji jen prislovi, si nijak moc nepokecam.



At jsou "univerzalni nebo ne, clovek se bez nich velice vyborne obejde. Univerzalniho dneska na nich nic moc neni. Do testu to davaji postarsi akademici, kteri testy tvorej a povazujou to za dulezite, uz jsem to napsala. Se soudnosti to nema nic moc spolecneho - soudny clovek usoudi, ze krajove nebo ne je celkem prast jak uhod. Slovni zasoba se meni daleko rychleji.

Jojo, kudlo, nekdo, kdo se honosi titulem MATURANT musi sporadak kvanta jinych znalosti, dokazujicich, ze ma nejake zakladni vzdelani. Prislovimi se ohaneli lide v drivejsich dobach, kdy toho oficialniho vzdlani nic moc nemeli, budoucnosti predavali sva moudra "k preziti". Dneska takovy maturant se pripravuje pro budoucnost. Minulost stejne celkove nijak moc nepojme, neco se ve skole nauci, ale co potrebuje nebo o co ma zajem si musi doplnovat behem celeho zivota (coz ani neni zas tak velky rozdin od nasich generaci). My k te "vzdelanosti" mame uplne jiny pristup a moznosti, nez nasi predkove.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.