| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tyhle stary dodatecny rizeni nejsou pro dedice moc nakladny. Cena se pocita z majetku, ale v hodnote, který to mělo k datu umrti. Pokud babicka s dedou zemreli před rokem 1989, tak je cena 0,40 Kc/m a 2 Kc/m u stavebnich parcel. Pokud to nejsou nejaky sileny lany pozemku, vyjde te to na tu nejnizsi odmenu, coz je 600 Kc + hotove vydaje notare, který jsou tak 50 korun + DPH. Jestli zemreli později, musí se bud delat posudek, ale zase v cenách k datu umrti, nebo nektere pozemky se ocenuji podle takove zvlastni tabulky (ne vždycky to jde), to si udela notar sam a nemusi platit znalce.

Nemusis delat nic, jen dat podnet k dodatečnému projednani k soudu, v jejimz obvodu mela babicka s dedou poslední bydliste. Oni uz sami vyhrabou stary spis a poveri notare, aby to projednal. Pokud bydleli stejne, tak se to mozna da spojit z duvodu vhodnosti do 1 rizeni.

Vede se to jako dodatecne rizeni k tomu původnímu, takze zadny rodny a umrtni listy shanet nemusíš. Pokud uz jednou byli znami dedici (napr. poz. deti), tak ted k tomu, co zdedili před lety proste dodedi to nove objevene. Notar si i sam z katastru obstara nabývací tituly, tedy papiry, jak tvoji predci k tem pozemkum vlastne prisli - jestli to zdedili, nebo koupili, nebo doatli. To se proveruje, protože v katastru byvaji chyby, tak aby se neprodedilo něco, co ve skutecnosti patri nekomu jinymu. Ale proveruje to notar.

Pokud uz dedici mezitím zemreli, jejich pravni nastupci (tedy ti, co dedili po nich) je v rizeni zastoupi. Zdedi to ti mrtvi a otevre se dedicke rizeni po nich a zdedi to jejich dedici, dokud se nedohrabete na zijici. Bohuzel, nejde to preskocit rovnou na zive, musí se to delat takhle.

Jina situace je, když bylo puvodni rizeni zastaveno pro nepatrnost majetku. Pak proběhne normalni dedicke rizeni a v určitých pripadech jde mrtve dedice vynechat a rovnou preskocit na zive. Napr. umre pan, ma manželku a 2 deti. Dedictvi po nem je zastaveno, tedy nejsou urceni dedici. Pak se objevi novy majetek, ale mezitím umre manželka. Budou rovnou dědit deti, kteří v rizeni zastoupi i tu jiz mezitím zemřelou manželku (svou matku) a uzavrou mezi sebou i za manželku dohodu, ze všechno nabydou deti a manželka nic. Tim se vyhnou dalsimu kolecku, kdy by museli otvírat dedicke rizeni po zemrele manželce. Ale to jde jen nekdy, notar ti poradi, jak je to nejvyhodnejsi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.