Přidat odpověď
Netušila jsem, že různé webové stránky mohou obsahovat soubor, který
"obsahuje instrukce, které využívají procesor počítače návštěvníka k hledání nových „mincí“ měny Monero (Wikipedia). Jinak řečeno, web mohl využívat výkon počítačů návštěvníků k tomu, aby vydělával peníze někomu jinému."
(Zdroj Technet)
Jak to zjistím? A je to takový problém (kromě etiky)?
Anebo je to jen nafouknutá bublinečka ve snaze trochu poškodit volebního kandidáta?
A co dalšího kromě "hledání kryptoměny" může návštěva normálních webových stránek provést s mým počítačem?
"Těžba kryptoměn na pozadí je v podstatě nový způsob, jak vydělat na návštěvnících, především u webů, které mají malé příjmy z reklamy. Minulý rok se na to přišlo například u torrentového portálu The Pirate Bay, který těžil na pozadí měnu Monero. Stránek s podobným způsobem „výdělku“ ovšem začalo kvapem přibývat, a podle některých odhadů se s tímto fenoménem vědomě či nevědomě setkaly už stovky milionů uživatelů.
Jejich počítače ani soukromí sice nejsou v ohrožení a těžba se zastaví ve chvíli, kdy se vypne prohlížeč, přesto jde jednoznačně o „nekalou praktiku“. Uživatel nebývá o těžbě informován, což je nejen neetické, ale také mu to může způsobit ryze praktické problémy ve chvíli, kdy pracuje na zařízení, které není připojené do sítě - zařízení se mu vybije rychleji, protože procesor spotřebovává více energie než v případě běžného „brouzdání“ po internetu.
V některých případech se pak autoři těžebního skriptu snaží majitele počítače ošálit, aby si nevšiml, že těžba stále probíhá na pozadí. Například tím, že nechají prohlížeč otevřít nové malé okno, které se vejde pod lištu Windows."
Zdroj: https://technet.idnes.cz/horacek-web-kryptomena-07a-/sw_internet.aspx?c=A180108_162156_sw_internet_mla
Předchozí