| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Neviděla jsem ten návrh. Ale mělo by to (logicky) mít 2 stránky věci: 1) pracovně právní - tj. v podstatě to "držení místa" (tj. asi by šlo o překážku v práci na straně zaměstnance), počítám, že platit nic zaměstnavatel po dobu té překážky nemusí a 2)nárok na dávku z nemocenského pojištění - tu by teoreticky měl mít každý, i kdyby se nedohodl se zaměstnavatelem (resp. zaměstnavatel by neschválil tu překážku, pokud by toto právo měl) a třeba ukončil pracovní poměr. Jestli ten, kdo nebude mít souhlas zaměstnavatele nedostane ani ty "peníze z pojištění", tak to fakt nevypadá moc fér - protože jinak je všechno stejné - člověk přestane pracovat tj. platit daně a pojistné a bude se místo toho o někoho starat (tj. snad šetřit nějaké jiné "veřejné" peníz)? Ale fakt jsem návrhy nečetla, jen různé články v novinách.
Jo, a pevně doufám, že odpověď na tvoji titulní otázku se nebudu potřebovat dozvědět ještě hodně dlouho; v současné době myslím, že na krátkou dobu ošetřování bych asi mohla využít rozsáhlejší home office, na delší dobu by to nešlo, zaměstnavatel by musel někoho místo mě vzít, je nás málo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.