Přidat odpověď
Mám obézní 11 letou dceru. Je celkově velká (vypadá spíš na 13) a je strašně žravá už od malinka. Pomalu to skoro vzdávám, protože nás ani doktory vůbec nevnímá, není to pro ní důležité. Pokud je doma, držíme aspoň váhu tak, že aspoň nepřibírá, ale z každé školy v přírodě nebo tábora či pobytu u babičky přiveze klidně 3 kila navíc za jeden týden.
Má silný zánět štítné žlázy a dělá jí to problémy, proto je tak rychle schopná přibrat (dle endokrinoložky). Taky občas s jídlem stávkuje - pokud je k obědu něco, co jí nechutná, nevadí jí být 6 hodin o hladu, ale pak se dojí samozřejmě.
Druhá dcera má teda taky zánět š.ž. (slabší), ale je hodně štíhlá, má jiný apetit a celkově je prostě aktivnější, ikdyž režim mají obě stejný, má taky ráda různé saláty a prostě jiná jídla, sladkostí spořádá ale celkově asi víc, přesto nepřibírá, na normální jídlo má oproti té druhé záklopku, cítí se sytá, ale ta obézní dcerka jí jak dřevorubec, pokud jí někdo nehlídá.
Téměř každé dítě, které mělo nadváhu a já se bavila jeho rodiči, mělo ten zánět š ž také. Nejde o hormony š ž, ty mohou být i v normálních hladinách, přesto už funkčně je metabolismus zpomalený. Pokud má víc než 5 kilo navrch a ty máš pocit, že neděláte nic tak moc špatně, nech ho vyšetřit na protilátky proti š ž.
Jinak váš jídelníček - ty snídaně jsou chudé - toust s marmeládou nemá skoro žádné živiny a jen rychlé cukry, energie mu brzo dojde navíc poklesne cukr. Navrhuju třeba vločkovou kaši a jogurt a na svačinu něco celozrného (jsou třeba celozrnné kaiserky) a nějaký sýr, šunku, mrkev.
Jinak bych spíš zapřemýšlela, čím se doma dojídá - ty tyčinky mají v sobě hodně energie, stejně tak čipsy a různé sladkosti.
Snad ale to není u vás tak zlé, a pokud syn spolupracuje, máte vyhráno. Navíc ho čeká růstový spurt, viděla jsem hodně chlapců, co se v pubertě vytáhli a z nadváhy vyrostli.
Předchozí