| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dcerka od narození rostla kolem 50 percentilu..Ve 3 letech 98 cm, ve 4 letech 108 (dokonce!), pak ale v 5 letech 112. Za dva měsíce jí bude 7 a má pořád 112 (možná nějaký půlcentimetr vyrostla, ale podle nedávného měření na ortopedii měla 113 cm, ale v teniskách, takže asi pořád měří stejně... Pediatričce se na pětileté prohlídce nic divného nezdálo, ptž od 3 let přece vyrostla 14 cm - takže "v průměru 7 cm za rok - takže OK". Ve mně to začalo hlodat až právě při měření na ortopedii, kdy mi došlo, že od 5 leté prohlídky prostě nevyrostla a od 4 do 5 let vyrostla jen 4 cm (v tomto věku se prý má růst cca 5 -7 cm za rok). Prostě pořád přibržďovala a skoro nám snad přestala růst! Chjo..Čeká nás tedy asi určitě endokrinologie, že? Netušíte někdo, jak dlouho se v Praze čeká na termín?
Ještě zajímavý poznatek - neroste do výšky, ale třeba noha jí roste požehnaně - při 112 cm má nohu 33~7~. Jo a výšky mě a manžela: já 180 cm, manžel 185 cm. Její o rok starší brácha má v necelých 7 letech 134 (přesně podle "genetického vzorečku" - roste nám tak, že by měl mít v dospělosti cca 193 cm. A na "svém" percentilu je už snad od 6 měsíců...) No, a dcera se nám takhle sekla~d~
Díky předem za odpovědi či zkušenosti s endokrinologiemi v Praze a eventuální léčbou růstovým hormonem (DŮLEŽITÉ: před cca 3 měsíci jí kvůli únavě pediatrička dělala testy - štítná žláza OK, ani anémii nemá, jen nedostatek zásobního železa... Železo bere, unavená nebo spíš málo výkonná a tak nějak rozladěná, labilní je pořád - a to jsem na stránkách rustovyhormon.cz právě četla, že může být při nedostatku RH také - myslím tu únavu, nevýkonnost a psych.změny)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.