Přidat odpověď
"Tak byl dotazník dělaný a my se měli ptát až naposled. To, že jsem se pak nejdřív ptala na jméno a osobní data, bylo vpodstatě porušení platné metodiky."
- to byla ovšem velmi hloupá metodika a ani si nedovedu představit, jak by mohl dotaz na osobní údaje na začátku rozhovoru ovlivnit následné odpovědi - jedině, že by respondenti odpovídali méně otevřeně, což je ovšem na respondenty tak trochu podraz
"ptát až naposled. To, že jsem se pak nejdřív ptala na jméno a osobní data, bylo vpodstatě porušení platné metodiky. Výzkumníkům nedocházelo, že lidi nechtějí být spojovaní s nějakým dotazováním, zvláště pak když tam byly otázky na jejich názory na politiku."
- ale nejde myslím o to, že by se lidé za své názory styděli, ale u mě konkrétně jde o to, že nechci jít Velkému bratrovi zbytečně naproti...
A proč vlastně ty agentury potřebují tak podrobné osobní údaje? Na co potřebují vědět, že Lexi Lexová, narozena 25.8.1978, RČ 781825/5428, bytem Havlíčkova 24, Praha-Karlín má ráda paštiku Májka, ale nemá ráda paštiku Hamé.
Nestačilo by : žena 38 let, z Prahy-Karlína má ráda paštiku Májka, ale nemá ráda paštiku Hamé?
Jinde v diskuzi jsem popsala své osobní zážitky s různými tazateli a agenturami - a upřímně nechápu, proč se takové průzkumy vůbec zadávají, když jejich věrohodnost je více než sporná.
Předchozí