Přidat odpověď
Vzhledem ke stále větší míře digitalizace bude Německo v následujících letech potřebovat hlavně odborníky na IT a obsluhu moderních technických zařízení.
Mezi uprchlíky přitom podle studie Institutu německého hospodářství (IW) odpovídá těmto požadavkům jen minimum lidí. Například v roce 2014 měla za sebou celá čtvrtina všech žadatelů o azyl nanejvýš čtyři roky školní docházky. Studium na vysoké škole či nějaký druh odborného vzdělání zahájila jen asi třetina všech dospělých žadatelů o azyl. Spatřovat řešení nedostatku pracovních sil v zaměstnávání běženců je tak podle studie omyl.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/studie-uprchlici-nedostatek-pracovnich-sil-v-nemecku-nevyresi-pvf-/eko_euro.aspx?c=A160302_081739_eko_euro_rts
A ještě něco málo z diskuze pod článkem:
Drahá iDnes, tato tvrzení, která dnes sami prezentujete, mne stála 2 smazané příspěvky a 200 dukátů. Kdy mohu čekat navrácení dukátů zpět a omluvu, že jste jednali zbrkle, unáhleně a pod vlivem osobních názorů a sympatií?
Se mi líbí ten starší článek :))
http://ekonomika.idnes.cz/miliony-uprchliku-zlepsi-ekonomiku-a-trh-prace-eu-tvrdi-komise-pvu-/ekonomika.aspx?c=A151105_193913_ekonomika_rts
Na tomto článku lze hezky demonstrovat, jak krátké má propaganda nohy.
Tohle že napsali? No za to by měli hned teď přijít o íčka, instituti!!
My, xenofobové, když jsme to samé napsali loni v létě, tak jsme o ně přicházeli jak na běžícím pásu.
Předchozí