| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

V posledním Reflexu mě zaujal takový nenápadný článek (jmenuje se Přijdou Orbánovy děti). Maďarská vláda plánuje podporu větší porodnosti - viz nadpis. Manželé (nesezdaných párů se to asi nemá týkat) by se měli písemně zavázat, že se jim během 10 let narodí 3 děti a "proti podpisu" dostanou grant na dům (nový nebo rozšíření stávajícího, na koupi staršího domu by to bylo podstatně míň) ve výši odpovídající 850.000,- Kč. Pokud slib nesplní, měli by vrátit peníze plus sankci (netuším, jak velkou, třeba by šlo jen o něco jako obvyklý úrok). Nějaké granty jsou i na 2 děti, ale to výrazně míň. Zatím to je asi jen záměr, ale v případě schválení tedy se očekává výrazný boom sňatečnosti, porodnosti a boom stavební, tj. samá pozitiva. Já teda vidím takovou fůru negativ - jak si páry s rozvráceným manželstvím ještě pořizují "povinné" třetí dítě, jak bankrotují páry, kterým se nepodařilo to 3. dítě zplodit nebo donosit a na vrácení peněz (investovaných do domu) nemají, hádky mezi manželi, když jeden začne pochybovat, jestli (z různých důvodů) si pořídit 3. dítě nebo raději vracet peníze ... Samozřejmě v ideálním případě, kdy všechno klapne, nic proti 850.000,-, že? :-)Ale když zvažuji naši situaci - celkem pozdní svatba (dřív jsme se nepoznali), tj. i když jsme oba v "mládí" uvažovali i o větší rodině, shodli jsme se jednoznačně "jen" na 2 dětech. Netuším, jestli by můj "spořivý" manžel v případě takové dotace ji chtěl využít a já bych kývla? Třetí dítě bychom fyzicky asi zvládli (i když je otázka, jestli v časovém limitu, úspěšnost mých těhotenství je bohužel jen 50%), ale pokud jde o moje "nervy", tak to nevím ... Co si o tom myslíte?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.