| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"když já si právě myslím, že věřit v existenci absolutní Pravdy je dost "vošajslich", protože pak to může taky vyústit (neříkám, že u Tebe) ve snahu všechny ty, kteří věří trochu jinak než já, zadupat do země."

jo, to se samozřejmě může dít. zároveň jsem zažila snahu zadupat mě do země od lidí, kteří si zakládali na své "toleranci", protože jsem si dovolila věřit a říkat, že Ježíš je jediná cesta k Bohu. Takže ona i taková ta "všeobjímavost" dokáže být vlastně dost nesnášenlivá. Tedy se domnívám, že v té víře v absolutno to nutně netkví.

"S tím srdcem... já myslím, že i my pohani dokážeme rozlišit, jestli nám na našem rozhodnutí opravdu "štymuje" všecko"

Však taky je v Bibli napsáno, že i pohanům dal Bůh svědomí :) Zároveň tam ale je, že srdce člověka je zrádné.

"Ostatně já zas věřím tomu, že ani u věřících tomu není jinak, že to, co vnímáte jako hlas té Pravdy, je v podstatě stejně jako u nás pohanů konglomerát vašich zkušeností, výchovy k tomu, co je správné..."

Tak ještě bych ale k tomu přidala tu Bibli - to je pro mne dost podstatný zdroj a základní vodítko.
Samozřejmě je potřeba nejen si ji jednou přečíst a myslet si, že mám "splněno". Je to celoživotní snaha o porozumění kontextu a toho, jak co aplikovat.
Mě třeba fascinuje, jak lze v Bibli často najít zdánlivé protiklady - např.
na jedné straně, že spaseni jsme jednou pro vždy, když se rozhodneme následovat Krista, na druhé straně, že do spasení vrůstáme a je to tedy proces; nebo že jsme spaseni z víry, ne ze skutků - a na druhé straně, že víra bez skutků je mrtvá... jen dva příklady z mnoha. Řadu lidí to tedy znervózňuje, ale mě to fakt baví :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.