| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Treba zrovna TVOJE vira mne neomezuje, protoze nezijes v mem okoli. Ja ziju v zemi, kde je religiozita volitelna - nechces? dobre. Mesita? dobre. Vcetne toho, co s tim souvisi - jidla a svatky, ktere kdo slavi kdy. Ovsem i kole mne zijou lide, kteri poukazuji na me nekrestanstvi a na krestanske koreny tehle zeme. Tem se proste vyhnu, diskuze s nimi mozna neni a ja nemam zajem.

Vira treba omezuje zivot jedne z mych pribuznych, ktera zije v katolicke zemi. Jeji deti ve skole maji na vyber vyuku nabozenstvi. Teda ze 3 ruznych, vcetne islamu - ale neexistuje tam si nevybrat ZADNE. Jako pro celou rodinu, ktera o zadne nabozenske tradice atd nema vubec zajem. Od skolky deti maji skupiny s nejakym tim nabozenskym hodnostarem - knezm/imamem ap. Dite se musi ucastnit chca nechca, co s nim jinak. Tim nemam na mysli nejake ruzne tradice typ vanoce a p, ale regulerni vedeni ditete k vire v nejakeho boha, ac rodice nemaji zajem.

Na gymnaziu se syn ucastni kazde rano motlidby. Krest a prijimani, svatba v kostele - moje pribuzna zvolila ZADNOU svatbu - deti nejsou krtene, prijimani nepripada v uvahu. Cili maji v rodnem liste napsano NEMANZELSKE, cela skola se pripravuje k prijimani, dite je jmenovano a vyrazeno.

Katolicke skoly maji vyssi uroven. Aby dite melo horsi vzdelani, jen proto, ze nechodi do kostela?

Samozrejme je mi jasne, ze se to netyka tebe v CR, ale ja jsem psala vseobecne - at si kazdy veri, na co chce, pokud to neomezuje druhe. A tohle jsem vzala jako priklad, kdyz se tady vedle rozbita, jak "nas" ti mohamedani prevalcujou, kdyz jim otevreme dvere, a vnuti nam tu svou viru. At nam tady nechodej v tech jejich burkach ap. A samozrejme jsem i proti tomu. Potom ale pada ten padny duvod - at kazdej zpiva pisen toho, koho chleba ji. Nemuzeme prece omezovat ve vire toho druheho, kdyz nechceme byt omezovani ve sve vlastni.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.