Přidat odpověď
Ještě bych k tomu připnula jednu věc:
Tady mi připadá, že se bavíme o tom, že mladou dívku je potřeba ochránit hlavně a přede vším před graviditou, což jde spolehlivě udělat jen antikoncepčními prášky.
Podle mě ani jedno není pravda.
Kohokoliv, adolescenta nevyjímaje, je potřeba uchránit hlavně před nevyléčitelnými pohlavními chorobami, což jde jedině kombinací alespoň základní zodpovědnosti a kondomu a stejně vždycky riskuješ, to je potřeba vědět.
K ochraně před početím se dají používat prášky, nemám je za čerta rohatého, ale ani za super věc, která přínosy bohatě převáží rizika. V klidu spolehnout se na ně ale jako matky mladých dcer můžete jen v případě, že ani jednou nezapomenete a denně dohlédnete, že to dcera spolkla.
Jinak i žena, která neměla děti, může mít např. diafragmu (pesar), která ve spojení s kondomem, nějakým spermicidem a post. pilulí v případě nehody je velmi spolehlivá.
Akorát se musí jet pořídit do Německa, ale i tak se to vyplatí, protože stejný oesar při dobrém zacházení se dá používat až do porodu.
Argumet, že "si to nebudou umět nasadit" je směšný. Umí obsloužit spoustu všelijakých aparátů, vytvářet složité účesy i mejkapy, používat tampony, chodit na botách na platformě, nasadit si pesar je proti tomu brnkačka. O kondomu ani nemluvě.
Pokud by šlo o to, že dítě sexuálně žije, ale není schopno svůj sexuální život kontrolovat, tak to je blbé a ty prášky to stejně nevytrhnou, nejspíš to stejně skončí malérem.
Protože nákaza a nechtěné těhotenství nejsou jediná dvě rizika spojená se sexuálním životem. Ještě existují méně hmatatelné úrazy.
Předchozí