A co to udělat tak, že si bude šetřit - skládat si peníze do kasičky, které dostane od babiček... a bude šetřit... přece nemusí být od začátku jasné nač šetří, ne?
U nás to funguje třeba tak, že za práci doma opravdu peníze nedáváme. Holky chodí pomáhat celou zimu sousedce se sněhem a ona jim vždycky dá nějaké výborné zahraniční bonbony, čokolády... Když by chtěly peníze, tak bychom šly za sousedkou zeptat se, jestli by jí třeba nemohly zalévat zahrádku a předzahrádku za symbolickou cenu - vím, že sousedka peníze má a pomoc by asi uvítala.
Platit dětem za pomoc v domácnosti, okolo domu, úklid auta, kde uklízí hlavně boršus po sobě ,-nebudu dokud mi ony za mou práci pro ně také platit nebudou. Fakt mi to nepřipadá výchovné
Jinak u nás to chodí všelijak - vždycky záleží na konkrétní domluvě, určitě nepřidáme peníze na vše, co si naše děti vymyslí.
Třeba teď si pár let holky šetřily penízky a letos v létě vyšla potřeba velkého kola pro starší holku, aby malá mohla podědit 26". Jenže my jsme teď měli hromadu výdajů a další nás ještě čekají, - děti nakonec daly dohromady své kasičky a když se domluvily, tak jsme jim přidaly asi 2,5 tisíce, já jsem vyběhala, vytelefonovala a sehnala poslední krásné kolo - loňský model v ČR se slevou, přidali jsme peníze z prodeje menšího kola po mladší holce a nové kolo se koupilo. Dohoda našich dcerek pro další dobu zněla, že od teď budou šetřit na nové kolo pro mladší holku a až ho bude potřebovat, tak zase prý dají peníze dohromady. Musím říct, že nás potěšilo, že se jsou naše dcerky takhle domluvit, složit...