| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Přeji všem pěkný den! Diskuzní téma "Finanční a materiální pomoc od rodičů" jsem založil, aby jsem se podělil se svými zkušenostmi, co se týká finanční a materiální pomoci od rodičů.
S přítelkyní máme 5-ti letého syna, bydlíme ve vlastním bytě, na který splácíme hypoteční úvěr. Nejedná se o žádný nadstandard, splácíme malometrážní byt na okraji Prahy, splátka je srovnatelná s cenou nájemného.
Se svýma rodičema a s rodičema přítelkyně máme relativně dobré vztahy, což připisuji tomu, že bydlí na stovky kilometrů od nás :-)
Co se týká materiální a finanční pomoci: aby jsme zvládli zaplatit všechny rodinné výdaje, jsme samozřejmě s přítelkyní zaměstnaní, já mám zaměstnání dvě, odcházím z domu v 7 ráno a vracím se v 23.00 večer.
Po 9 letech se nám konečně povedlo dovybavit byt. 4 roky jsme spali na zemi na nafukovacích matracích, namísto linky jsme měli levné regály, koukali jsme na televizi za 300 Kč z bazaru.Zařízení, které jsme si postupně koupili není žádný luxus, ani nadstandard, toto vše na 2 půjčky, které budeme ještě minimálně 7 let splácet. Jinými slovy i v současnosti máme co dělat, aby jsme vše a načas zaplatili.
Od rodičů mých rodičů pomoc očekávat nemůžeme, protože taky obracejí v ruce každou korunu. Něco jiného je případ rodičů mé přítelkyně. Ti, i přestože mají možnosti, za 13 let, co jsme spolu s přítelkyní nepomohli ani korunou. Neočekávám od nich žádné vededary, nejsem žádnej zlatokop, jde mi jen o princip a je mi líto, když vidím, jak jiní rodiče pomáhají svým dětem i přestože nemají takové možnosti jako rodiče mé přítelkyně.
Pro příklad konverzace s tchýní minulý týden po skypu: Tchýně: "A přijedete tada s malým o víkendu?" Moje přítelkyně, "ne mami, teď na to nemám, rozbila se nám pračka a museli jsme si na splátky koupit novou". Tchýně: "no jooo..není to jednoduché.. a hned vzápětí na to řekne..joo a koupili jsme si to nové auto za 400 tisíc, táta koupil nová okna do baráku za 120 tisíc.. akoupili jsme si tamto toto.. Normálně by mě z ní trefilo, tomu věřte! Absolutně je nezajímá jak žijeme, jestli máme co malému dát jíst, co mu oblečeme. V Praze je milion možností, kde by se dalo ho vzít ho na výlet, ABSOLUTNĚ je to ani nenenapadne. Důležité je, že Oni jsou spokojení oba a mají mastné huby (s prominutím/ a plná břicha.
Napište prosím, jestli máte někdo podobné zkušenosti..
Děkuji. Mirek996

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.