| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Milado,

však jsem řekla, že v tomhle směru bych to nechala čistě na bázi dobrovolnosti - recesisti by si vzali kovbojské oblečky, konzervativnější by zůstali tak, nevidím důvod to hrotit. A i v tom příspěvku nebylo řečeno, že by ti "nekrojovaní" nebyli na ŽÁDNÝ fotce, ale že se udělá pár fotek jen s těmi krojovanými. Pokud se to nepodá vyloženě nevhodně, tak nevím, co je na tom špatnýho, že někdo nebude na VŠECH fotkách (což by stejně nikdy nebyl).

Neumím si představit NUTIT osmdesátiletýho dědu, aby se za cokoli převlíkal, na druhý straně si zase neumím představit to, že by děda, potažmo rodiče, mladým řekli půl slova o tom, že kovbojská svatba je kravina, a pokoušeli se jim to rozmlouvat. Maximálně můžou odmítnout to platit (což je v naprostým pořádku, moje svatba - moje prachy).

Svatba, jak to vnímám já, má být především příjemnej happening, kde hlavní osoby jsou ženich a nevěsta, kteří se postarají o přiměřené blaho svatebních hostí, takže je nebudou na jednu stranu terorizovat striktním vyžadováním něčeho, s čím by ti hosti měli problém nebo by to bylo pro ně drahý, na druhou stranu si ale od nich nedají foukat do polívky, organizovat cokoli proti své vůli nebo kritizovat, jakou formu svatby si zvolej.

I to hypotetický pozvání Libika absolutně nenáleží Kámošce, není to její svatba. Tam bych viděla jedinou možnost - aby Kámoška požádala syna a jeho nevěstu, zda by mohla Libika pozvat, a když řeknou, že ne, tak sklapla kufry - připomínám, že ona není nevěsta, ale svatební matka (totéž by mělo platit pro rodiče nevěsty, ale tam je to blbý, když platěj).

Problém je asi v tom, že jedni rodiče diktujou a druzí jsou vyšachovaní, že oni tu tradici vlastně zachovávají jen napůl a tak, jak se jim to hodí. Já bych to viděla když už, tak buď zachovat tradici, ale komplet (tj. rodiče nevěsty platí A a B, rodiče ženicha C a D), nebo se na ni vykašlat, ale taky komplet (všechno si zařizujou ženich s nevěstou sami). TO, co zvolili tady, je takový divně polovičatý a nedivím se, že to Libikovo kámošce vadí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.