| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Blizko, děkuju za pochvalu manžela, říkat mu to asi nebudu, ať si o sobě moc nemyslí :-) Ale mrzí mě, že vám ta návštěva nevyšla celá a podle představ ~:(

Na pětileté prohlídce jsme byly dneska, Stelluš biflovala takové věci jako své jméno (má to trochu složitější), jména sestry a rodičů, adresu a tak a doktorka to vůbec nechtěla vědět. To mě dožralo ~t~ Má teda 17 kilo, 116 cm, v pátek byla naposled ve školce, tak jí přes prázdniny omezím mlíko, budu dávat jogurty a sýry denně a případně mlíko rostlinné nebo bezlaktózové. Doktorka mi to schválila jako dobrý plán.

Do školky chodit nebude, ale letošní prázdniny si hodlám užít ve větší psychické pohodě! :-) A taky budu holky aktivněji vnucovat někomu na hlídání, nebo aspoň na nějaký bazén a tak.

A Mourek je slaďoušek, má maličkou hlavičku a krčeček, sladké očička, no prostě ňuňák. Přijde mi, že by měl problém sníst cvrčka a on, hovado, prý do sebe nasouká dospělou myš. Zítra to vyzkoušíme :-)

Beremi, těsto bylo to klasické mramorované, akorát teda bez mramorování, teď jsem koupila kilo vanilkového cukru a dávám do toho těsta 100 gramů vanilkového a 100 moučkového.
No a krém je vařený čokoládový:
- 1 kelímek 30% a více procentní šlehačky, 2 žloutky, 200-250 gr. moučkového cukru (v originále je 350, to se pak ale nedá sníst), 75 gramů kakaa. To všechno přivedeš k varu, odstavíš a buď postupně vmícháš máslo do toho horkého nebo necháš přes noc vychladnout a pak do toho zašleháš povolené máslo. Dvě másla na tohle množství

No ale protoe je sezóna jahod, tak pro vás mám jahodový krém - rozmixujete 500 gramů jahod, povaříte je s jedním vanilkovým pudinkovým práškem. Přidáte moučkový cukr, tak tři čtyři lžíce a zašleháte máslo a půl. Chutná to asi jako mrož, dávala jsem to teď Stellince do toho hambáče s vanilkovým těstem a tchýně byla nadšená, protože nemá ráda čokoládové věci. Tak si chci do mražáku dát dát namixované jahody po půl kilech, ať mám do dortů v průběhu roku, kdy jahody budou drahé a umělé.

Ve čtvrtek se jdu zapsat ke studiu, dneska jsem po hodině hledání našla maturitní vysvědčení. Mám velikou radost ~t~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.