| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No podle mne je to o tradicích. Třeba ve Francii pijí děti od mala tzv. stolní víno. Běžně je to tam na stole. Zažila jsem, když jsme jeli do Francie zpívat s DĚTSKÝM pěveckým sborem - na stole ve džbánkách víno. Vedoucí obědvali na radnici, děti (asi 65 lidí) měly prostřeno na nádvoří radice. Než dospělí zjistili, byl sbor trochu nametený.... Místní děti na to jsou zvyklé a ví, jak se pije, takže oni se neopijí...

U nás se víno také nebere jako alkohol - to víte - máma z Moravy, táta Bulhar :-). Děti v rodině dostávají ochutnat víno (kvalitní víno z Moravy ze sklepa) od dost nízkého věku. Ale je to červené suché kvalitní víno, je "drsné" a "trpké", holky když byly menší ponořily pysk a brrrrr, to není dobré.

Co jsem je odmala učila, bylo
nepije se na lačno
nemíchají se druhy pití
není důležité vypít velké množství - pije se na chuť!

A stejně se každá jednou opila. No co, také se mi to stalo. Ale jde o to se z toho poučit a podruhé by se to stát nemělo.

Nevadí mi, že lidé (i třeba mlaďoši 17 - 18) pijí. Vadí mi, že mají za cíl se ožrat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.