| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím, chtěla bych se poradit o sobě ne o dítěti. Moje starší dcera je od miminka velmi citlivá, introvertní v některých směrech až "jiná" a já pozoruji, že už nevím co dělat. Zpětně si uvědomuji, že jsme udělali i nějaké chyby pokud jde o vyhodnocení jejího chování apod. ale dcera poslední dobou opravdu "přehání". Je ve školce první rok až jako předškolačka, v září jde do školy. Spoustu věcí je pro ni nových a musí se učit. To všechno chápu, ale dám příklad. V týdnu měla dcerka se školkou divadlo v kultur. domě u nás v obci. Pro ni nová věc (resp. v divadýlku byla s námi několikrát a ve školce ho taky měli, ale zatím nebyli na divadýlku někde mimo) tudíž její oblíbená věte "já se bojím", stres, pláč - den předem. Vše jsem jí vysvětlila, popovídala o tom, na to jsem zvyklá, že to musím 150x všechno nastínit a říct. Přesto šla do školky v den divadýlka jako na popravu a ještě k tomu brečela. Sama sebe pozoruju, že mě hrozně štve, že jiné děti hopsají radostí, že bude divadýlko a ona brečí a bojí se. Vše jí vysvětlím, nejdříve ochotně, ale když už po mě chce vysvětlení po xté jsem už nepříjemná ala už jsem ti to říkala a určitě se boj, protože ve školce mají zájem na tom připravovat pro děti program, kterého se děti musí bát a bude tam hned mezi dveřma čekat někdo kdo vás na uvítanou šlehne rákoskou. Chápe, že si dělám legraci a snažím se jí to tak i vysvětlit, že divadýlko je zábava pro děti a že se má těšit atd atd. následně když to zvládne probereme to, ptám se jí jak to proběhlo a zda byl důvod se obávat atak, ale všechno mi to šíleně leze na nervy a občas jí to dám najevo, že je "bojánek" a navíc zbytečně. Chtěla bych aby ve mě měla oporu, ale zároveň v ní nechci ty její strachy podporovat ve stylu mého tchána: bojí se do divadýlka tak může být doma. Já naopak ji tam pošlu, aby viděla, že není čeho se bát.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.