| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Co se to stalo s rodinou?
Jsem tu už dlouhou dobu a donedávna mě názory a rady maminek a přispívajících odborníků směřovaly, podporovaly a utěšovaly. Současný stav je plný napadání, zášti a skutečné rady tak zanikají.
Krom lítosti to pociťuji jako ztrátu zdroje informací.
A proto prosím diskutující, aby se soustředili na zadanou otázku tématu.

AD pro dítě - máte-li dotazy k psychickým nemocem dětí, projevům a vzniku, založte nové téma, které může být přínosem i pro ostatní, dozvíte se tak víc vy i jiní, že tyto nemoci skutečně existují a mnoho dalšího.

Není snadné vyrovnat se s nemocí nebo "jinakostí" vlastního dítěte, těžší o zavrhování a nespolupráci okolí. Krom vyrovnání je potřeba to také řešit, léčit, zajistit různá opatření a podstupovat spousty vyšetření nebo terapie. Je to náročné psychicky, fyzicky i časově. Nejhorší je však nést tu zodpovědnost, být tím, kdo rozhoduje a vyrovnávat se s vlastní nevědomostí a také černým svědomím.

Můj syn má potíže a doktoři doporučují medikaci, které se léta bráním. Při stále se zhoršujícím stavu jsem svolila a buch - synovi se projevily vedlejší účinky, které leták a studie uvádějí jako minimální, vzácné.
Po nocích hledám na netu, pročítám a studuji, znám tolik cizích slov, že se mi z nich točí hlava! Vím, co je komorbidní, co je hyperkinetický, hypokamp, amygala, markery, compliance, rapt, anxieta, kognitivní atd.
Můžu o tom pořádat zasvěcené přednášky - ale o to přece nejde, jde o toho kluka, jde HLAVNĚ o to pomoci jemu!
A tak to mají přece i tázající se maminky tady!
Zpátky k nám: Když mi doktor zaujatě tvrdí, že vedlejší účinky nejsou z toho léku a já nemůžu spát, že cpu děcko drogama, když doktor řekne - dvakrát to nezabralo, tak zkusíme třetí - na horečku si přece taky něco vezmete.. tak hledám jiné možnosti.
A ty jiné možnosti zahlcují internet protichůdnými recenzemi, některé působí až šarlatánksy a jiné zas vypadají dobře, dokud nevidíte cenu a napadne vás, že se dobře vydělává na neštěstí jiných a pak jsou ještě další, zvláštní kategorie, které jsou prý (!) velmi účinné, ale ne právě legál, málem utajované a to si pak říkáte, to je divné nebo jsem divná já a tohle je právě to "kouzlo", co hledám? Jak se v tom má člověk vyznat?
Mě se do hlavy fakt všecko nevleze. Kdo má tedy posoudit, co je správné a vhodné?

Kdo dočetl až sem, snad přijme mou omluvu za délku příspěvku a snad bude moci i přispět - k věci. Znám z okolí pár lidí, kteří při různých nemocech rezignovali na lékařskou péči a vynechávají lepek, baští chlorellu, goji atd - žijou i přes prognozy, stojí to peníze a jejich důvěru. Je tohle cesta? A proč tohle nenabídnou lékaři, nebylo by snadnější se tím prokousávat, netřeba experimentovat - mnohé nabídky alespoň na mě působí "pokoutně".

Tím vám jen chci říct, že my, maminky s nemocnými dětmi, potřebujeme informace podložené zkušenostmi.
Děkuji za pochopení.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.