| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

holky,tak já to mandlema nesypu,protože to nedělá dobrotou při pečení,není to celkem k ničemu,dávám jen do těssta.

Tady je ten recept pro Pepu ale pro ostatní:

500 gr polohr.mouky
150 gr másla
1/2 lžičky soli(ale dát nakonec až po kvásku)
100 gr cukru
1/2 vanil.cukru
25-30 gr droždí
1/4 l mléka - to nedávat vše,něco z toho nechat na KVÁSEK:sem dát ještě trochu polohr.mouky(1 lžička) a 2 lžičky cukru,roozdrobit droždí a zalít vlažným mlékem(necelá půlka hrnku).Kvásek je asi za 10min.

Poté vlít kvásek do těsta,přidat 2 žloutky,80 g rozinek a 50 gr mandlí

Po vypracován ítěsta dát těssto na pomoučený vál a znovu vypraccovat.Pak těsto nechat pod utěrkou nechat kynout asi 3/4 hod.Uplést vánočku,dát na aplech,nechat opět kynout 3/4 hod,potřít vejcem.

Poznámky: s mlékem do těsta opatrně-dle hustoty těsta!
Dát do hodně rozpálené trouby!
Péct na necelých 200 st uprostřed trouby.

Dělám většinou z dávky a půl,vyjde z toho vánočka na celý plech,pletu copany ze 4,3 a 2.
Dost často se mi stane,že vánočka při pečení se jaksi rozjede spíš do šířky,že neni moc vysoká,což ale nemění nic na výorné chuti.

Dovolila jsem si sem dát recept takový polopatický,jak ho mám napsaný i já,protože nejsem zrovna nejzdatnější pekařka a zrovna vánočku dělám jen na vánoce.

Dobrou chut!~3~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.