| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Také si to myslím. Nejistí rodiče a potom i někdy neschopnost dobře pochopit psané slovo, tím myslím výchovné příručky a návody, hlavně ta téma "Jak vychovat šťastné dítě, co bude úspěšné". Klasickým příkladem tohoto je právě ta Prekopová, o které vesměs nikdo nic moc neví, jen lidi viděli ne moc povedený dokument, který je podle mě ve vyznění zavádějící i pro ty, co Prek. práce četli a dumali nad nimi, z toho dokumentu Prekopová vychází jako senilní čarodějnická kráva, jenže není, o Šturmovi v magickém kostýmu ani nemluvím. A další dobrý příklad je RaR. Ve Skutečnosti např. právě RaR. JE malér, když rodiče začnou s nasazením až vášní vychovávat děti podle nějakých tezí, jejichž smysl jim unikl a vstřebali jen formu (a nejlépe částečně).
Moje dítě z různých důvodů v recentní minulosti potřebovalo být vyšetřeno různými doktory, kam jsme vlezli, první věc byla diskuse, proč nechceme autistické papíry. Na mojí odpověď, že proto, že dítě není autista, mi celkem stejně a udiveně páni dochtoři odpovídal: "No skutečně nejspíš není, ale to nevadí, ono to tak může leckomu připadat a pak máte lepší, když se máte ""o co opřít"". Opírat se o doktorské glejty na něco, co neexistuje. PAk holt není divu, že je dětem blbě, rodičům blbě, učitelé se chovají jako pitomci a nadšení amatéři mají pochopení, které zfrustrované rodiče dojme k slzám.
Hroudo, podle mě záleží na tom, co dítěti doopravdy je, což může být pekelně těžké zjistit. Tvůj instinkt je důležitý, ale vždycky člověk musí počítat s tím, že svůj instinkt špatně interpretoval. Pro mě bylo/je velmi těžké nepředpojatě hodnotit, co se od konzultovaných odborníků dozvím, protože někdy může být těžké rozlišit, kdy je dotyčný odborník pitomec a kdy říká něco, co nechci slyšet. TO je dřina, ale nějak se tím snad dá proklopotit. PAk se rozhodnout sám a nečekat, že někdo jiný převezme zodpovědnost, což je něco, co často pomáhající odborníci v čele s doktory nesnášejí a probudí to v nich pudy. Proti tomu se obrnit (Brňané zde mají výhodu :-).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.