| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No, nakupování, kde jen o vyžádání si zboží a zaplacení předem pevně dané ceny, bych do toho netahal (i když bych ji našel, třeba ve zdvořilostních obratech, v úsměvu?). V nakupování, ve kterém už třeba pevně dané ceny nejsou, nastupuje oboustranná manipulace. A třeba v domácnosti, i když v tom schází peněžní vztah, v běžných, zaběhaných záležitostech typu "podal bys mi ten chleba" bych manipulaci taky nehledal (i když bych ji i tady našel, ve způsobu vyjadřování, tónu hlasu, očním kontaktu atd.). Zkrátka tam, kde se obě strany drží zaběhaných, předpokládaných postupů a vidí shodný (či hodně podobný?) výsledek, nemá smysl se po manipulaci pídit. Objekt i subjekt splývá, jedou si vstříc po té samé koleji. Podobně asi, pokud Monty řekne: "Víte, já bych chtěla...", a ten druhý řekne "ale samozřejmě, přesně takhle jsem to chtěl udělat taky." Pokud ale reakce bude znít třebas: "no, ale já bych si to představovat trošičku jinak...", manipulace začne být nepřehlédnutelná: Monty se sama podřídí manipulaci, nebo se bude sama snažit manipulovat. Klidně tak, že otevřeně zopakuje svoje (děkuju, Monty, že mi děláš figuranta ~;), doufám, že se tě to nedotklo). Prostě manipulace není opakem čestného, přímého jednání.

Jo a manipulace nemusí nastat jen v případě slovní výměny názorů, pokud se ostatní válejí v trávě a koukaj na oblaka, já s nima slovy "pojďme, ať tam dojdem" taky manipuluju, protože oni i beze slov dávají najevo jiný stanovisko.

Ale celkem se myslím vzdalujeme od původního tématu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.