| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Hmm. Na takhle maličké svatbě jsem byla zatím jen jednou. Vědli jsme, že snoubenci nebudou mít zajištné žádné "svatební zvyky" včetně svatebního dortu. Tak jsme koupili bílý neutrální dortový podnos z karlovarského porcelánu a pak opravdu velké množství belgických pralinek (jen málo druhů, většina bílá kytička). A z těch pralinek jsme vyskládáním vzorů z těch odlišných druhů na podnos "postavili" dort. Líbilo se jim to moc. Ale byli to Češi, takže to bylo snazší :-)

V Japonsku se, podle toho, co mi vyprávěla moje učitelka japonštiny, jako svatební dar dávají pouze peníze v okrasném (nikoli vtipném) obalu. A po svatbě polovinu těch peněz novomanželé pošlou dárci zpět (to platí i pro jiné dárky při jiných příležitostech, vrací se určitý díl hodnoty daru, nebo se posílá menší "protidar" třeba v podobě kazety s vybranými potravinami, přímo se dají koupit hotové kazety ve správné hodnotě). Navíc na japonských svatbách si hosté obvykle platí jídlo, tak abyste třeba nebyli překvapení, kdyby se vám to na téhle svatbě stalo.

Asi bych se vyhnula všemu jakože vtipnému, to v Japonsku není zvykem, svatby jsou tam spíš vážnější než tady. Možná bych se "vyřádila" na tom obalu na peníze a pořídila třeba na to nádobku z českého křišťálu, nebo nevím, z něčeho jiného, co vypadá tak nějak luxusně a třeba je to přitom i celkem tuzemské (vamberecká krajka? já fakt nevím, nic akorátního mě teď netrká), a pokud se jim bude obal líbit, tak si ho nechají.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.