| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

tak sebejistota pro mě nespočívá v tom, že budu okázale nerespektovat víru někoho jiného.

Moji prarodiče vystoupili z církve, můj tatínek byl ateista, který měl s církví vlastní nevyřízené účty, ale vždycky mi zdůrazňoval nutnost tolerance víry někoho jiného.

Moji pěstouni jsou věřící, ale za celou dobu pobytu u nich jsem to prakticky neregistrovala - nevěší to nikomu na nos, ale žijou podle toho. To je pro mě značka ideál.

Poznala jsem velmi fajn partu věřících lidí, kteří mě nikdy k ničemu nenutili, ale brali mě s sebou a leccos mi vysvětlili. A poznala jsem věřící hnusné fanatiky, kterým víra sloužila spíš jako klacek na bližní než k vlastnímu povznesení.

Z toho všeho jsem si odnesla poznatek, že ne/víra jako taková je čistě osobní a duchovní záležitost, ale nemá absolutně žádný vliv na to, jaký je ten člověk jako takový. K víře jako takové jsem velmi tolerantní a jsem velmi ráda, když mi je věřící ochoten osvětlit některé věci v rámci té své víry.

Ovšem očekávám na druhé straně stejnou toleranci k mému ateismu, v okamžiku, kdy by se MĚ snažil někdo natvrdo lámat, tak bych ho poslala kamsi bez přestupu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.