| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

I já jsem měla panickou poruchu v té podobě, že jsem si myslela, že jde o přicházející mdloby či snad infarkt. Bylo mi jakoby na omdlení, potíže s dýcháním, pocit silné nevolnosti, později se přidal třes. Trvalo to asi půl až tři čtvrtě hodiny. Stalo se mi to dvakrát s týdenním odstupem ve velmi stresovém období, skončila jsem na interně v nemocnici, kde mi ale prokázali, že jsem fyzicky naprosto v pořádku a poslali mě domů, s tím, že problém je nervového původu. Přes prakt. lékařku jsem pak šla k psychiatričce, předepsala mi odpovídající antidepresiva (Sertralin). Já jsem se následně psychicky a fyz. zhroutila (měsíc jsem byla schopna jen ležet + se dostavily úzkosti, jak zabrala antidepresiva, bylo lépe a lépe). Existuje také literatura o panické poruše, já mám brožuru, kde je v závěru popsáno, jak s panickou poruchou pracovat, pokud se objeví - hlavně je to otázka psychicky, "nepanikařit", nenechat se jí "ovládnout", v klidu ji pomalu rozdýchat a "odmítnout", povznést se nad ní. Nejhorší podle mě je, když člověk neví, co je zač, a setká se s ní poprvé - já jsem volala záchranku, byla jsem sama doma, opravdu jsem myslela, že mám infarkt. O panické poruše jsem předtím nikdy neslyšela.

Doporučuji ale řešit - jak akutní podobu konzultací u psychiatra, tak také zamyšlením nad příčinou - přichází po stresovém vypětí, jestli je možné stres eliminovat. Odstranit tedy i příčinu, nejen důsledek. Hodně štěstí, dobře vím, jak je to nepříjemné.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.