| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Moje mladší trpěla na FK. Zrada byla v tom, že ona upadla do křečí NEŽ jí vyskočila teplota. Poprvé to měla tak, že byla taková jako "vláčná", unavená (měla rok a 7 měsíců), seděla mi na klíně, povídaly jsme si. A naráz byla vyvrácená dozadu, nedýchala, modrala.... Musela jsem ji rozdýchat, nechala jsem zavolat rychlou, ta přijela za 20 minut, doktor dožvýkával oběd (stalo se jí to ve 12 hodin) a povídal mi: "...ale vždyť to dítě dýchá...." JO, už dýchala, ale kdybych ji neuměla rozdýchat, tak bylo po ní....

Pak se to dlouho neopakovalo, až když měla skoro 4 roky..... Takže rada počkat do příštího rok, až se to usadí by u nás nefungovala...

Měli jsme doma (a kdykoli šla k babičce, tak sebou k babičce) tubičku Diazepanu - nálevu do konečníku. Druhou měla ve školce, všechny učitelky byly poučené... To podruhé se stalo při pobytu u babičky, začala jakoby umdlévat, měnit se v hadrovou panenku.... Babička hned použila nálev, takže jen to malé dala do konečníku, ta se hned vzpamatoval, oči jí přestaly "ujíždět" a byla OK... Doktor pak doporučil 48 hodin klidový režim,ale ona byla živel, byl problém ji držet alespoň trochu v klidu...

Víckrát se to neopakovalo, když měla dcera asi 6,5, tak jsme Diazepan vyhodili - už prošel a prý se to v takovémto věku už nestává....

Takže moje řešení by asi bylo - na dovču jet, ale mít sebou Diazepan (dítě tabletku v křeči nepolkne, takže nálevový sáček do zadinky) a mít je pořád při ruce. Dítě sledovat a jakmile se zažne nějak divně chovat (v našem případě to bylo "vláčnět a utíkat oči", ale věřím, že každé dítě je jiné a počátky záchvatu se u něho projeví jinak), tak ho hned použít. Raději zbytečně, než ho nechat upadnout do křeče.... Prostě aby to bezvědomí vůbec nenastalo!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.